Daňová soustava v Maďarsku sestává z více druhů daní, zejména z:
- daně z příjmu,
- daně z přidané hodnoty,
- korporátní daně,
- místní podnikatelské daně.
Daň z příjmu
Daň z příjmu je v Maďarsku nastavena paušálně na úroveň 15%. Kromě daně jsou však z příjmu strhávány i odvody, a to např. zdravotní odvody či odvody do penzijního fondu. Celkové daňové zatížení, tj daně společně s odvody, se pohybuje na úrovni 33,5%.
Korporátní daně
Daňová sazba byla v roce 2017 sjednocena na společnou výšku 9% – nejnižší v EU. V případě, že daňový poplatník je maďarským rezidentem, platí daň z příjmu, který dosáhl celosvětově. Pokud daňový poplatník není rezidentem v Maďarsku, jako základ daně slouží příjmy spojené s aktivitami v Maďarsku. Dividendy nejsou předmětem zdanění, pokud nejsou přijaty od kontrolované zahraniční společnosti.
Daň z přidané hodnoty
Generální sazba DPH je v Maďarsku na úrovni 27% – nejvyšší v EU -, ale kromě ní se uplatňují i dvě snížené sazby DPH: první na úrovni 5% se vztahuje na mléko, drůbeží maso, čerstvá vejce, knihy atd., Druhá na úrovni 18% se týká mléčných výrobků, kukuřice, komerčních ubytovacích služeb atd.
Místní podnikatelská daň
Daňový základ pro podnikatele s činnostmi trvalého charakteru, které jsou prováděny v jurisdikci místní samosprávy, tvoří čistý výnos z prodeje snížený o náklady na prodané zboží, hodnotu zprostředkovaných služeb atd. Podnikatelům, jejichž činnosti mají dočasný charakter (prováděny nejméně 30 dní, ale ne více než 180 dní), vzniká daňová povinnost ve výši 5 000 forintů denně. Implementaci a případné další daňové příplatky závisí na rozhodnutí lokálních vlád.